Přespávací výprava na Zubrovku

Naše středisko se v předchozím roce věnovalo opravě základny Zubrovka, která se nachází v polích směrem z Lanškrouna na Jakubovice. Stala se tedy ideálním cílem pro naši dvoudenní výpravu v květnu. Na ni vyrazilo celkem třináct vlčat, z toho deset zůstalo přes noc.

Cesta začala, jak jinak, u klubovny a vedla nejkratší cestou. Ačkoli na cestě nebylo mnoho nástrah, podařilo se Oliverovi vytrousit karimatku na jediném mostě přes potok na naší cestě. Takže po malém vymáchání a záchranné akci jsme mohli pokračovat dál. Cesta netrvala dlouho a ocitli jsme se v cíli. Občerstvili jsme se špekáčky a odpoledne se rozdělili do skupin, se kterými jsme šli prozkoumávat okolí. Každá skupinka dostala buzolu s azimutem, kterým měla vyrazit nejdřív a pak cíl – starou pískovnu za skládkou komunálního odpadu. Tam naštěstí dorazili všichni a po cestě se podařilo najít i pár pozoruhodností. Večer bylo na programu vaření guláše, které nám trochu zkomplikoval deštíček, a tak jsme jedli až za tmy. Po speciální pohádce jsme se uložili k spánku.

Druhý den po brzké rozcvičce a pohodové snídani jsme vyrazili do blízkého lesíka zahrát si bojovku. Tu si všichni užili a je nutné zdůraznit, že tentokrát všem sloužilo ke cti, jak se podařilo hrát fér a jak se popasovali s prohrou i výhrou. Potom už jsme dokončili úklid a vyrazili zpátky na cestu domů… na oběd u maminek.

Dík za pomoc se zajištěním výpravy také patří našim roverům Mravenci a Fílovi.

Šroubek - 12.05.2024, 1. oddíl chlapecký – vlčata

Sponzoři »