Poštolky a Ostříži zachraňovali divergentní

Protože jsme letošní letní tábor v červenci museli kvůli zdravotním komplikacím ukončit o den dříve, nezvládli jsme zakončit celotáborové hry. Skautky a skauti tak nestihli zachránit divergentní. Povedlo se jim to na výpravě 6. až 8. října.

Sraz jsme měli u Lidlu, kde jsme si nakoupili jídlo na výpravu. Vlakem jsme dojeli do České Třebové. Tam jsme obdrželi zprávu od Čtyřky, který zjistil  že Jeanine ukryla disk, který ničí divergentní, v okolí Blanska. Dojeli jsme tam a vyšli jsme na zříceninu Čertův hrádek. Zde jsme postavili stany, uvařili si večeři a šli spát.

Další den jsme šli k Novému hradu, kde jsme dostali mapu, na které jsme museli najít nejvyšší kopec a vyjít na něj. Na kopci byl i pomník Karla Hynka Máchy. Zde jsme dostali morseovku, kterou jsme museli odvysílat a zjistili jsme, že máme jít k Býčí skále. Tam jsme dostali další zašifrovanou zprávu, ve které stálo, že Jeanine disk ukryla v jeskyni Jáchymka. Disk jsme v jeskyni úspěšně našli a pomocí hry čokoláda jsme ho společně zničili. Potom jsme vyrazili do Adamov,  kde jsme našli plácek na stanování, uvařili jsme si těstoviny a šli spát.

Ráno jsme spěchali do kostela na mši. A potom jsme jeli vlakem rovnou domů. Výpravu jsme si všichni skvěle užili.

Za Ostříže a Poštolky Anička

Veronika - 8.10.2023, 31. oddíl skautů