Vedoucí světlušek a vlčat se vzdělávali na Poradní skále

Skupina šesti vedoucích z našeho střediska Zubr a Dikobraz (konkrétně Vojta z 33. smečky vlčat, Anička, Maruška, Majda a Verča z 37. dívčího oddílu a Sněhurka z 1. dívčího oddílu) se jela o víkendu od 6. do 8. října vzdělávat na celostátní akci Poradní skála. Nemuseli ani moc daleko, protože setkání hostila Průmyslová střední škola v nedalekém Letohradu.

Instruktoři z Junáka si pro nás připravili nejrůznější debaty, semináře, přednášky či workshopy. Představili nám například tipy na program k symbolickému rámci vlčat a světlušek (příběh Mauglího a Lucinky). Účastníci se dozvěděli nové poznatky k funkci výchovného zpravodaje, podpoře duševního zdraví v oddílech nebo k tomu, jak zapojit stezku do programu. Také jsme například diskutovali nad tématy, jako je duchovní rozvoj nejmladší skautské věkové kategorie – benjamínků.

Vyzkoušeli jsme si také rituály Velké svícení a Poradní skála, které jsou tradicí pro některé oddíly světlušek a vlčat. Ve volném čase jsme si mohli zahrát deskové hry, odpočívat, povídat si s dalšími účastníky z různých koutů republiky nebo se projít po městě.

Věříme, že jsme na akci načerpali nové podněty k přípravě programu, které budeme moci aplikovat v našich oddílech a středisku.

Za účastníky Verča

Veronika - 8.10.2023, 1. oddíl dívčí

Sponzoři »