Skauti, skautky i světlušky závodili v Dolní Dobrouči

Skautky a některé světlušky z 37. dívčího oddílu a skauti z 31. oddílu Jestřábi se v sobotu 14. října zúčastnili Závodu skautských hlídek v Dolní Dobrouči. Lanškrounské osazenstvo vytvořilo celkem sedm týmů po třech lidech. V konkurenci čtyřiceti jedna týmů naši skauti a skautky obsadili 10., 11., 15., 18., 20., 25. a 31. místo. Na kompletní výsledky se můžete podívat zde, níže pak nabízíme fotky.

Zde nabízíme deníkový zápis jedné ze soutěžících Jáji Gregorové z družiny Jiřiček:

V sobotu 14. 10. jsme přijely do Dolní Dobrouče. Vedoucí nás zaregistrovaly a rozdělily do týmů. První: Majda, Jája, Anežka, druhý: Apa, Eliška, Niky, třetí: Anička, Saša, Terka a čtvrtý: Lůca, Linda, Anička.

Vyrážely jsme na trať v deset hodin a startovní číslo jsme měly 28. Přepalování provázku se nám jediným podařilo (bez Majdy bychom to nedaly, bylo to těžký). První stanoviště byla první pomoc – hřebík v noze (Lucka ten hřebík vyndala, ale pak si to uvědomila a naštěstí ho vrátila). Druhé stanoviště bylo střelba vzduchovkou (nám to s Anežkou fakt nešlo), třetí odhady (my jsme párátka odhadly na 120, ale bylo jich 400), čtvrté asi morseovka (myslím). Tam jsem sotva Majdu viděla (nám s Anežkou to nedávalo smysl, ale ani to nemělo dávat smysl). Páté stanoviště bylo příroda. Omylem jsme tam vyměnily šišky. Šesté stanoviště byla mapa, kde byla mrtě fronta, čekaly jsme 53 minut (strašný).

Pak byla ještě kimovka, překvapení (střílely jsme míči do plechovek) a stavba stanu. Stavba stanu byla hrozná, nevešlo se nám to a tu díru, co tam měli, jsme ještě zvětšily. Apy tým se ztratil. PAK BYL MRTĚ KOPEC (Anežka nesla batoh chudák). Až přiběhli i ostatní z trati, tak jsme si koupily jídlo, mňam. O půl šestý bylo vyhlášení. Lucky tým byl 30., Apy 20., Áni nevím, Majdy 10. Pak jsme jely domů a bylo StarDance.

Jája

Veronika - 14.10.2023, 31. oddíl skautů