Po dvou letech se sešel 37. oddíl. Oslavil Den sesterství

Téměř dva roky, co tu s námi je koronavirus, jsme se nemohly vídat ve větším počtu, tím pádem jsme přicházely také o tradiční akci našeho 37. dívčího oddílu – Den sesterství. O to větší byla naše radost, když jsme se v sobotu 26. února 2022 konečně sešly. A to při příležitosti 22. února, dne, kdy se narodil zakladatel skautingu Robert Baden-Powell a jeho manželka Olave a který skauti na celém světě označují jako Thinking Day (taktéž Den sesterství, odtud název naší sešlosti).

Do klubovny dopoledne dorazily zástupkyně všech družinek v oddíle i vedoucí. Některá děvčata se mezi sebou ještě ani neznala, ale to jsme rychle napravily a vytvořily příjemné společenství. Pája Špačková si pro nás připravila spoustu zábavných her, které si náramně užily holky všeho věku. Ani fyzicky jsme nestrádaly, protože k obědu jsme si daly výtečný těstovinový salát a ke svačině bábovku, kterou připravily vedoucí, a jablkový závin, který pro nás upekla jedna hodná maminka.

Z akce jsme si odnesly nejen spoustu skvělých zážitků, ale nejmladší účastnice i nové poznatky, co se skautských krojů týče. Nášivka s číslem 37 na levém rukávu totiž prý znamená počet ujitých kilometrů a nášivka z čekatelského kurzu MOA vyznamenání za lov orlů.

Veronika - 26.02.2022, 37. oddíl dívčí