Podzimní výprava vlčat

Co by to bylo za podzim bez malého vandříku. V sobotu 13. října se ukázalo, že lepší den jsme si nemohli s vlčaty vybrat. Ikdyž prognóza nevypadala růžově, počasí se vydařilo a sluníčko nám svítilo na celou cestu, která vedla od hostince z Horní Dobrouče, kam jsme dojeli autobusem, kolem Jakubovic až do Lanškrouna ke klubovnám. Putování se zúčastnilo šest vlčat (možná kvůli nepřející předpovědi počasí) z osmnácti – Jedlík, Vašek, Doktor, Tadeáš, Romča a Dan – nicméně o to víc si cestu užili.
obrázek

Z Dobrouče jsme vystoupali ke Kreuzingerovu kříži, přičemž jsme se párkrát s brášky hledali v mapě. Ne kvůli bloudění, ale pro lepší práci s ní. Po krátkém oddechu a hře jsme pokračovali cestou (i necestou) kolem pastvin nad Jakubovicemi do místa zvaného Peklo, kde jsme strávili oběd a kluci si zahráli na navigátory slepých sběratelů šišek (vítězně si po čtyřech kolech vedli Vašek s Danem). Potom naše kroky vedly k Eduardovu prameni. Než jsme k němu dorazili, vyzkoušeli jsme si rozdělávání ohně na improvizovaném ohništi, vaření čaje a pak samozřejmě úklid. K Eduarďáku jsme dorazili po troše improvizování a překonávání potoka po spadlém kmeni. Pak už jsme museli chvátat, protože slíbený čas srazu s rodiči u kluboven se blížil. A i když jsme dorazili pozdě, tak to snad i díky pěknému počasí nikomu nevadilo.
obrázek

Šroubek - 13.10.2012, 1. oddíl chlapecký – vlčata