Drakiáda

Dne 6.10.2012 se u skautských kluboven konal 17. ročník drakiády. Slunce svítilo, vítr foukal a tak byly ideální podmínky na pouštění draků. Není tak divu, že přišlo veliké množství soutěžících. Úkol byl jednoduchý, dostat draka do vzduchu a co nejdéle ho tam udržet. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, kupovaní a vyrábění draci. Během chvíle se ve vzduchu pohybovalo velké množství draků, kteří zaplnily oblohu. Rozhodčí tak neměli výběr nejlepších vůbec jednoduchý. Nakonec však dali hlavy dohromady a tak se našli tři nejlepší z obou kategorií.

Kupovaní:

1. David Křivka
  2. Daniel Hynek
  3. Nela Hrabáčková

Vyrábění:

1. Štěpán Krátký
  2. Anežka Vilčová
  3. Adélka + Klárka Dolečkovi

Výhercům byli rozdány ceny, ale i na ostatní čekala sladká odměna. Po vyhodnocení se ješně několik draků a dráčků vznášelo na obloze, ale postupně se všichni rozešli ke svým domovům.

Autíčko - 6.10.2012, Kronika