Křížem Krážem republikou s Bananátorem

Na den železnice (a evropského dědictví) tým skautů z 31. oddílu – Bananátoři – vyrazil
na soutěž v cestování vlakem. Sraz pro Bananátora (maskot), Tlampače, Samsona, Kladivouna, Lista, Péťu, Lukyho, Fílu a Tobüka byl v 0:30 u klubovny. Auty jsme se přesunuli do České Třebové. V 1:47 jsme vyrazili směr Brno a ve vlaku potkali už prvních několik soupeřů. Z Brna jsme vyrazili do Prahy, protože rozkaz zněl ujet co nejvíce kilometrů vlakem! Z Prahy jsme zamířili do Českých Budějovic na Mekáč a KFC. Po osvěžení jsme pokračovali do Plzně (s výlukou) a na Cheb, kde jsme navštívili město a Chebský hrad. Kulturně vyžití jsme pokračovali přes Ústí nad Labem do Prahy. Zde jsme si zahráli karty s dalším týmem a poznali tak nové lidi. Z Prahy jsme přeskočili na vlak do České Třebové a v 23:10 jsme se dostali do rodného Lanškrouna. Nakonec jsme urazili vlakem uznaných 1 098,5 kilometrů.

Veronika - 18.09.2021, 31. oddíl skautů