Výprava Jestřábů

Této akce se zúčastnilo osm skautů a tři vedoucí. Takový počet náš oddíl dlouhé roky nezažil. Vyrazili jsme v pátek odpoledne na srub na Kopretinové louce. Tam jsme se navečeřeli a zahájili celoroční hru Operace Flashpoint. Ráno jsme absolvovali běžnou skautskou rozcvičku, nasnídali se, vyklidili srub a vyšli na výpravu. Čekal nás studený den s mrholením a častými přeháňkami. Tyto podmínky velice dobře svědčily houbám, které rostly ve všech lesích a na loukách, kudy jsme procházeli, na pěší výpravu to ale bylo horší. Odradit jsme se ale nenechali. Došli jsme na Lázek a do Sázavského údolí, tam jsme se naobědvali. Kvůli počasí jsme si uvařili gulášovou polévku s bramborami pouze na vařiči, nikoliv na ohni. To se snad podaří příště. Po pozdním obědě jsme se vrátili zpět do Lanškrouna. Výprava se velmi vydařila. Pro naše nováčky je to první výprava se skauty, určitě na ni budou dobře vzpomínat.

Dominik

Tom - 21.09.2013, 31. oddíl skautů