Výprava na Zámeček

V sobotu ráno 23. října jsme se sešli na nádraží v Lanškrouně, a protože nám počasí přálo, vypravili jsme se vlakem do Rudoltic. Ze zdejšího nádraží jsme vyrazili přes vesnici a kolem kostela vzhůru do kopce na Zámecký vrch.

obrázek Putování podzimní přírodou nám zpříjemnilo sluníčko, které brzo vykouklo z mraků. Ikdyž při cestě do kopce bychom se zahřáli i tak. A aby toho nebylo málo, Nugetka co chvíli hlásila NÁLET, POTOPU nebo něco jiného, takže všichni měli dost práce s tím, aby se jí schovali z dohledu nebo si našli vyvýšené místo a udrželi se na něm. Specialitou bylo ZVÍŘE, kdy každý musel hledat živé zvířátko. No a to nebylo vůbec jednoduché a zabralo to trochu víc času. Ale nakonec se zadařilo Řízkovi najít stínku. No a než jsme se nadáli, dorazili jsme k chatkám pod Zámečkem a protože chůze do kopce nám přeci dala trochu zabrat, dali jsme si malou sváču.

Z ničeho nic se mezi vlčaty vynořilo klíště (jinak prachobyčejný kolíček), aby se na někoho z vlčat nenápadně přisálo a pokud bylo u někoho nalezeno při kontrole na klíšťata, tak dotyčný dostal úkol. Ikdyž si ze začátku všichni hleděli toho, kdo klíště má, pozornost všech za chvíli otupily dřevěné atrakce a prolézačky na Zámečku a prohlídka zámeckých sklepů, kde byli k vidění například živí netopýři – ale protože spali, tak jsme je radši nerušili a šli se podívat radši s paní kastelánkou opodál na zámecké skřítky.

obrázek Když jsme vylezli na denní světlo, proběhla první kontrola, kterou si určitě bude Pinďa pamatovat, protože klíště se našlo u něj a tak musel všem přenést naráz batohy. Potom jsme udělali drobnou odbočku na sběr kaštanů a pak vyrazili směrem na kopec Lískovec. Trošku jsme si tam i za chatkami zabloudili až jsme vylezli na cestu kousek od místních roklí. Tam se vlčata proměnila v myslivce a zajíce. A tak zatímco myslivci se snažili bránit zajícům dostat se k potravě, tak naopak zající se snažili přenést co nejvíce jídla – kaštanů – k sobě. Nakonec se ukázalo, že nejšikovnější myslivce měla družina Muflonů, kteří bránili zajícům nejlépe.

Potom už nás čekal krátký oběd a cesta přes Oboru do klubovny. Samozřejmě se ani zpáteční cesta neobešla bez náletů, bomb a potop. Ale domů jsme dorazili:-). A kdo nasbíral nejvíc klíšťat? O první místo se podělili Řízek se svým mladším bráškou Martinem.

Šroubek - 23.10.2010, 1. oddíl chlapecký – vlčata

Sponzoři »