TÁBOR NA DIVOKÉM ZÁPADĚ

V sobotu 3.7. se vypravily 1. oddíl dívčí společně s 1. oddílem skautů a vlčat na naše tábořiště na Kopretinovou louku u Tatenice. My děvčata jsme měla tábor jen devět dnů, zato chlapci čtrnáct. Během společných devíti dnů jsme se společně s vlčaty přenesly na „Divoký západ“. První den měly světlušky za úkol hlídat stádo krav, jenže tento úkol nesplnily a krávy jim byly ukradeny. Jejich úkolem pak bylo dopadnout desperáta, který jim je ukradl. To ovšem nebylo tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pátrání jim trvalo celých devět dnů. Za každou splněnou etapu získaly část indicie. Např. musely zneškodnit miny v opuštěném dole, na chvíli si zahrály na koně v etapě „Americká stíhací jízda“, rýžovaly zlato, vařily v přírodě, lovily motýly na prodej, učily se country tance a tak dále. Jedno odpoledne nás navštívili praví „cowboyové“ – Indrovi, kteří nám předvedli své umění a povozili děti na koních. Každý druhý večer byl pro děti připraven bar, ve kterém mohly utratit vydělané peníze za koktejly a různé dobroty. Také jsme navštívily sázavskou pekárnu, viděly jsme, jak se pečou housky a chleby, a také jsme si mohly upéct své vlastní pečivo. Poslední den všichni úspěšně dopadli desperáta i s ukradenými krávami, které posléze úspěšně vyměnili za ceny. Kluci pokračovali v duchu „Divokého západu“ dál.

Žaneta Hrubešová

Autíčko - 18.07.2010, 1. oddíl chlapecký