Zimní výprava Vlaštovek a Sojek

První výprava v roce byla také první výpravou, kterou jsme strávily společně se Sojkami. Ostatně proč by nemohly být Vlaštovky a Sojky pospolu, když to jsou významní ptáčkové. Naše putování začalo u klubovny, kde jsme si přečetly dopis od našich milých vedoucí. Měly jsme zadaný azimut, po kterém jsme měly dojít do malé dědiny (Albrechtice). Štěpánka s Čiči šly napřed, kdyby na nás náhodou někde čekalo nebezpečí. Našly jsme je v chatičce u fotbalového hřiště, kde jsme si lokly teplého čajíčku a pokračovaly vstříc cíli. Když se čas blížil k poledni, dostaly jsme všichni velký hlad. U jednoho ohníčku, který jsme si samozřejmě samy připravily, byl náš slavnostní oběd – buřtík! Je nutno podotknouti, že naším hlavním sekačem byla Anička B.! Společné foto ještě nezmrzlých ptáčků a jde se dále stoupat. Říkáte si kam? Na jeden takový známý kopeček, kde si vítr nedal říci. Přesně tak, je to Lázek! Nejprve jsme se opět posilnily, a potom si zahrály pár her jako např. sardel. Zpátky jsme už šly rychleji, nejen proto, že to bylo z kopečka, ale také nám už ledovatěl nos. V Albrechticích jsme si daly poslední hru, kterou měla připravenou Šery. Byla pro nás dosti zábavná! Jakmile jsme došly do našeho městečka, rozletěly jsme se do svých hnízd, kde jsme ještě se zmrzlým úsměvem vypravovaly své zážitky ze skvělé výpravy!

Skřítek

- 18.01.2014, 37. oddíl dívčí