Závod skautských hlídek 2012

V sobotu 20. října se v Dolní Dobrouči uskutečnil již tradiční „Závod skautských hlídek“. Zúčastnili se ho i skauti a skautky ze střediska Zubr a Dikobraz Lanškroun, kteří složili celkem šest tříčlenných hlídek.

Trasa závodu měřila asi 5 kilometrů a na závodníky čekaly úkoly jako střelba ze vzduchovky, stavba přístřešku, šifry a hlavolamy, zdravověda, poznávání rostlin, odhady, rozdělávání ohně nebo lanové překážky.

Jednotlivé disciplíny se nám celkem povedly, ale i tak pro nás bylo konečné vyhlášení výsledků ohromným překvapením. Vyhrála hlídka z Lanškrouna ve složení Jakub Gregora, Ladislav Pavlas a Míša Gregorová. Ostatní hlídky obsadily 3., 5., 10. a 14. místo. Prvních pět míst bylo odměněno věcnými cenami a vítězové navíc získali putovní trofej, která se tak již potřetí vrátila do Lanškrouna.

Vítězům srdečně gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na skautské stezce.

Dominik Macháček

- 20.10.2012, 31. oddíl skautů