Závěrečná přespávačka Jiřiček pohledem světlušky A.

Přespávačka 17. 6. – 18. 6. 2022

Záhájily jsme a obodovaly se. A dostaly jsme dopis od Agentury Jiřičky. Bylo tam napsáno… Však vidíte sami. (Poznámka editorky textu: v deníku je přiložen složený dopis). Měly jsme si zahrát šipkovanou. A protože jsme všichni chtěly jít napřed a dělat šipky a vymýšlet úkoly, tak Maruška udělala lístečky. Na čtyřech byly barevné tečky a na dalších čtyřech nebyly. Tečky znamenaly, že jdeš po šipkách a bez tečky znamenalo, že děláš šipky. Já jsem si vylosovala s tečkou :( Ale Anetka jako jediná chtěla chodit po šipkách, a tak si to se mnou vyměnila. Já jsem byla tak šťastná :) Se mnou šly dělat šipky ještě Eliška, Adélka a Jája. Křídy jsme dostaly od kluků z jedničky a Maruška šla s náma a trochu nám pomáhala.

Úkoly jsme vymyslely tyto, například: zaskákej panáka, vylezte na strom a zazpívejte písničky, namalujte svoje oblíbení zvíře, spočítejte schody, namalujte domeček pro skřítka, nasbírejte si šišky a zahrajte si šiškovou bitku, ale nejlepší úkol: popovídejte si se slepicema a kohoutem a potom nám řeknete, co jste si s nima povídaly). Lucka si povídala s kohoutem a ten jí prý řekl, že jeho koníček je snášet vejce se slepicí a přitom zrovna ta slepice snášela vejce s jiným kohoutem :) Pod klubovnou jsme si řekly, že tam schováme poklad!!! Maruška to měla v krabičce!!! Schovaly jsme to u pole. Samy jsme si vlezly do pole se šiškama, který jsme po nich potom chtěly házet. Hrozně jim to trvalo. Po hodně minutách jsme je už uslyšely. Když jsme je uviděly, tak Jája najednou vyběhla a my za ní. Hrozně je to prý bolelo, jak jsme na ně házely ty šišky. Za chvíli holky našly poklad a… otevřely jsme ho, já jsem věděla, že tam bude stuha z krajského kola (Závodu vlčat a světlušek). Byla trochu malá. Trochu víc!!! Byl tam i dopis od Agentury Jiřičky. Přečetly jsme si to. A také tam byly obrázky do pasu!!!

Už jsme se šly vrátit, vyběhly jsme kopec a byly jsme u klubovny a vešly jsme dovnitř. Dále jsme svačily. Po svačině jsme otevřely kufr, který jsme dostaly v krajském kole. Byly tam tři dopisy s pečetí!!! Byly tam úkoly, které máme splnit. Bylo tam třeba to, že si máme udělat čarodějnické obleky. My jsme se shodly, že si asi uděláme čarodějnické pyžamo. Také si máme vymyslet čarodějnický pokřik a Míša vymyslela tohle: Bingus džingus Jiřo spi. Maruška se tomu mega smála :)

Dále následovala dražba. Většina holek si buď peníze doma zapomněla nebo je ztratila (Pozn. editorky textu: Členky Jiřiček dostaly speciální peníze podle toho, jak úspěšné byly v celoročním družinovém bodování). V tom měly trochu nevýhodu, že měly peníze jen z dnešní schůzky. Ty peníze vypadaly takto: (Pozn. editorky textu: V deníku autorky jsou nalepeny ony speciální peníze různé hodnoty). A začala dražba. Já jako jediná jsem chtěla takové roztomilé samolepky. Potom tam byly dvě klíčenky ve tvaru motýla, a to si vzaly Sabinka s Luckou a dvě gumy ve tvaru pejska a srnečka. Pejska si vazala Anetka a srneček zbyl Aničce, která nepřišla. Dále tam byly čtyři sprchové gely, a ty si vzala Jája, Lucka, Anetka a Adélka. Ještě tam byla ořezávátka z lega ve tvaru slona a lva, a to jsem si vzala já a Eliška, protože jsme měly nejvíce peněz, i když o to měly zájem i jiné holky. A z věcí tam ještě byly dva velké sešity a jeden menší. Adélka si vzala menší sešit a větší sešity si vzala Sabinka a Eliška. Nakonec tam byly sladkosti. Pendreky a takovou sušenku s lentilkama si vzala Linda a na Aničku zbyla čokoládová sušenka.

Po dražbě jsme šly s Míšou hrát hry a Maruška a Kůťa šly dělat na večeři pizzu :)!!! Verča s Danem jim donesli pečící papír. My jsme hrály vybiku a rajče. Ani jsme to nestihly dohrát a už nás Maruška zavolala a my jsme rychle běžely dovnitř a holky křičely MY MÁME HLAD (JÁ JSEM TO NEDĚLALA) :( A Míša přesunula ve velké klubovně stůl doprostřed, a že si to budeme samy zdobit. Byly dvě a Maruška dala jednu pizzu do trouby, a potom přišla na to, že by tam mohla dát i tu druhou, a tak ji tam dala. Když se ty pizzy pekly, Maruška mi udělala copy a všechny chtěly hned taky. Když mi Maruška dělala copy, tak holky zatím hrály medvěda a já jsem šla potom hrát s nima. Za chvíli byla hotová první pizza. MŇAM, ta byla dobrá!!! Zase jsme hrály medvěda a také jsme se měly jít převléct do pyžama… a byla hotová druhá pizza, taky byla dobrá.

Měly jsme připravené karimatky a spacáky. Já jsem spala vedle Elišky a Lindy. Dívaly jsme se na Karlíka a továrnu na čokoládu. Přitom jsme jedly popcorn a Linda nám nabídla pendreky. NEJHORŠÍ BYLO TO, ŽE JSEM SI NEVZALA POLŠTÁŘ!!! Ale třeba Linda a Eliška ho taky zapomněly. Asi po jedné hodině to Maruška stopla a řekla, ať si jdeme vyčistit zuby. Když jsme se všechny vrátily, tak mi Anetka půjčila svůj polštář, protože ho nechtěla!!! Když byl konec, tak se nám vůbec nechtělo jít spát, ale protože vedoucí spát chtěly, musely jsme jít spát. Šly jsme spát kolem půlnoci.

Ráno jsme se probudily v 6:30 a vstaly jsme (vedoucí ještě spaly). My jsme hrály KARAK. Vedoucí se probudily AŽ V 8:00!!! Potom jsme se převlékly a uklidily spacáky a karimatky. Dále jsme měly snídani, měly jsme tři druhy buchet. Dále jsme všude uklidily a jakmile bylo uklizeno, šly jsme hrát ven vlajkovanou. V 10:00 byl konec. BYLO TO MOC SUPER!!!

Veronika - 18.06.2022, 37. oddíl dívčí