Výprava za princeznou Hereret

Výprava za Princeznou Hereret

V sobotu 2.4.2016 se družinky Pomněnek a Sedmikrásek vypravily do Moravské Třebová na výpravu kde se měly seznámit s tajemnou princeznou Hereret. Z Lanškrouna jsme vyrazily autobusem v počtu 14 světlušek a 3 vedoucí. Cesta nám ubíhala rychle a společně s panem řidičem jsme si zanotovali i pár písniček. V Moravské Třebové jsme vyrazily na nedalekou rozhlednu Pastýřka. Cestou jsme získaly potřebný překlad hieroglyfů, abychom dokázaly rozluštit text, který nás měl seznámit s princeznou Hereret. Na rozhledně jsme díky krásnému počasí měly krásný výhled. Cestou zpět do MT jsme si zahrály několik her. Ve městě jsme si odpočinuly v zámeckém parku a už nás čekalo další dobrodružství. Společně jsme vstoupily do muzea, kde na nás čekala mumie. Paní průvodkyně nás seznámila s životem Hereret a také s tím, jak se její mumie vlastně do MT dostala. Den nám příjemně utekl a byl čas se vrátit domů.

Natálie - 2.04.2016, 37. oddíl dívčí