Výprava s Annou Frankovou

V pátek odpoledne jsme se sešly v klubovně, kde skautky rozluštily téma výpravy a za čtení Deníku Anny Frankové si vyrobily plovoucí svícínek. Další přesun byl dramatický – stejně jako Anna jsme se musely pohybovat nenápadně a tiše. V Konzumu skautky nakoupily jídlo podle svého uvážení a pokračovaly jsme na Zubrovku. Po večeři a hrách jsme se přemístily k ohništi, kde už hořel oheň. Zamýšlely jsme se nad Zákonem, čím jsme, proč tu jsme a kým chceme být. Brzy se ale začalo připozdívat, a tak jsme se vrátily do chaty a po další kapitole Deníku a společné modlitbě jsme usnuly. Probudily jsme se do krásného rána, a když jsme se vydaly na cestu, slunce už pořádně hřálo. Cesta byla rozdělena na kratší úseky, ke kterým skautky musely podle mapy a azimutů dojít a kde je čekalo pokračování příběhu a úkol s ním související. V době oběda jsme doputovaly na Mariánskou horu, uvařily si oběd, zahrály si hry a kvůli blížící se bouřce se rychle vydaly na zpáteční cestu. V Zubrovce už na nás čekaly naše krosny a závěr vyprávění osudu Anny Frankové. Na památku jsme se vyfotily a vydaly se na poslední úsek naší výpravy – domů.

Natálie - 9.06.2013, 37. oddíl dívčí