Výprava Pomněnek k Zubrovce

V sobotu na státní svátek sv. Václava vyrazili členky družiny Pomněnek spolu s jediným vlčetem ve družince a jednou hostující členkou z družiny Sněženek, za doprovodu Šamana a Gabči na první letošní výpravu. Cíl byl předem znám, projít se po okolí lanškrounských rybníků se zastávkou na rozhledně u dlouhého rybníka, projít kolem dalších rybníků k Eduardu prameni, přejít silnici a dojít k chatě Zubrovka uvařit gulášek, zahrát si pár her, najít poklad a vrátit se na výchozí bod ke klubovnám do 16:00 hod. Během výpravy jsme byly nuceny pro náročnost terénu s vedoucí oddílu Gábinkou upravit trasu pochodu (bez zastávky u Eduardova pramene), jelikož hrozilo, že bychom nestihly uvařit guláš, což by mám bylo zazlíváno, protože tak hladové světlušky a vlče jsem od tábora nezažila. Počasí nádherně vyšlo – celý den slunečno a tak jsme si výpravu náramně užili ve složení: Gabča, Šaman, Marťanka, Sloupek alias Filípek, Anežka, Klárka, Rozinka, Adélka, Štěpánka.

Martina - 28.09.2013, 37. oddíl dívčí