Výprava vlčat na srub

V pátek jsme se sešli okolo půl páté a po půl hodině příprav jsme se vydali na cestu směr srub, kde jsme měli strávit dvě noci a završit celoroční hru, která se nesla v duchu dobyvatelských dobrodružství Hernána Cortéze. Od klubovny jsme vyrazili s plnou polní (batohy s věcmi na výpravu ). Cesta s batohy „džunglí“ na kraji řepkového pole mezi Lanškrounem a Sázavou nebyla snadná a všichni zakusili, že dříve to mohli mít dobyvatelé na cestách docela těžké. V Sázavě nám naštěstí batohy odvezl Čvachta, takže zbytek cesty uběhl podstatně snadněji. Po příchodu ke srubu si kluci s drobnou pomocí postavili stany a zahráli si hry ve srubu. Pak jsme šli spát plni očekávání na další den.

V sobotu ráno byl jeden z dvou úseků do celoroční hry. Cílem bylo získat podporu kmenů při závěrečném dobývání města Tenochtitlan. Tento úsek se nejvíce povedl družině Lišáků , která jediná slnila všechny podmínky. Po vydatném obědě následovalo dobývání města- cílem bylo město obsadit a získat mapu k pokladu. Tento úsek vyhrály dvě družiny a to Orlíci a Lišáci se stejným počtem dobytých území. Bohužel během úseku si Honzík nešťastně poranil koleno a musel odjet na ošetření a zbytek výpravy už mohl podporovat členy ze své družiny jen na dálku. Po večeři následoval oheň, při kterém se předaly šátky Kubovi Dajčarovi a Péťovi, kteří splnili nováčkovskou stezku, vyhodnotilo se bodování za uplynulý měsíc a vyhlásily výsledků úseků za tento den. Tím pádem bylo jasno před závěrečným hledáním pokladu, že budou družiny Orlíků a Lišáků vyrážet ve stejnou dobu, následovaní jen o chvilku později Muflony. Na závěr jsme měli kouzelnou pohádku a šlo se spát.

Po nedělní snídani družiny vyrazily na cestu za pokladem. Cestou luštili šifry, chodili po slepu, zdokonalovali svoji bystrost a také družinovou spolupráci. Po velkém souboji vyhrála družinka Lišáků, druhá skončila družina Orlíků a na krásném 3.místě skončili Mufloni. Všechny ale ještě čekal úkol získané zlato úspěšně proměnit v odměny při dražbě. Nakonec si všichni přišli na své. Pak už nás jen čekal rychlý oběd, balení a cesta zpět domů.

Pepus

Šroubek - 3.06.2011, 1. oddíl chlapecký – vlčata