Výprava na Ivančenu

Každý rok okolo svátku sv. Jiří se skauti a skautky schází na Ivančeně u mohyly vytvořené na počet skautů padlých na konci 2. světové války, aby si připomněli a uctili jejich památku. Tentokrát vyrazili na toto místo skauti a skautky z 1. dívčího a 1. chlapeckého oddílu. Na cestu se vydali už v pátek 20. dubna a po přespání (jako v předchozích letech) ve Frenštátě pod Radhoštěm proběhl sobotní výstup. Letos přálo počasí (o čemž svědčilo silné opálení účastníků), takže nebyl problém si cestu trochu protáhnout a zlézt i Lysou horu (s osvěžením na vrcholku) a sejít pak do Ostravice. U mohyly bylo tentokrát těsněji než obvykle.

Celou cestu jednotlivé družiny navíc měly speciální úkol – za jednu polštářkovou náplast získat do večera co nejzajímavější předmět. Každá družina to pojala po svém, takže nakonec se nám sešla zajímavá paleta věcí – přes speciální turbánek, přívěšek, škrtidlo až po paštiku. A to ještě neuvádíme další věci, které skautům a skautkám prošly rukama během výměn s domoroci i náhodnými kolemjdoucími. Večer po návratu na základnu jsme si uspořádali druhý ročník divadelní přehlídky Fratyfe (určitě tušíte odkud inspirováno). V ní tentokrát bodovali skauti před skautkami za šikovné ztvárnění historie Ivančeny. Po ranním úklidu jsme se pak vydali na zpáteční cestu.

Šroubek - 20.04.2018, 1. oddíl chlapecký