Výprava na Hlásku

V sobotu 10. října odpoledne vyrazila vlčata z 1. smečky na svou první podzimní výpravu. Bylo už docela sychravo, ale to nám nevadilo, koneckonců podzim už dorazil. Po srazu u klubovny se nováčci dozvěděli, jak by mohli doplnit dvě družiny – Lišáky a Orlíky – a během výpravy si to mohli vyzkoušet. Cesta nás zavedla kolem areálu SZeŠ a psího útulku, přes pole až k Zubrovce, kde jsme si udělali pauzu na svačinu a zahráli jsme si dobývání tvrze. Útočníci se snažili vhodnou taktikou co nejvíckrát dostat ve vymezeném čase do „pevnosti“ z batohů, zatímco obránci se jim v tom snažili zabránit. Každá družina si vyzkoušela dvakrát každou stranu a nakonec vítězným skóre 24:19 slavila úspěch družina Orlíků.
Ze Zubrovky jsme pokračovali po cestě dál směrem k chatové osadě. Během ní jsme si zahráli „Na generály“, kdy se obě družiny změnily v nepřátelské armády a snažily se zneškodnit protivníkova generála. Úspěch opět slavili Orlíci. Pak jsme museli pokračovat přes les, jenže tuhle cestu musela každá družina absolvovat poslepu pod vedením jednoho ze členů. Oba týmy se s tím vyrovnaly na jedničku. Orientaci poslepu ještě vlčata uplatnila při hře „Majáky“, kdy každý musel najít svůj maják se zavázanýma očima pouze podle hlasu. Předposlední zastávkou pak byl Eduardův pramen, kdy jsme ještě krátce probrali, jak se všem členům nové složení družin zamlouvá a pak jsme mohli vyrazit do kopce k Hlásce nad sjezdovkou. Kolem už padala tma, když každý člen jednotlivě potvrdil svým podpisem do kroniky, ke které družině bude nadále patřit. Orlíci tak získali posilu v Jonášovi a Lišáci ve Vincentovi, Pájovi a Matýskovi, kteří nahradili ty, co po táboře přestoupili ke skautům.
Po symbolickém pokřiku jsme už vyrazili noční Oborou na sraz s rodiči.

Šroubek - 10.10.2015, 1. oddíl chlapecký – vlčata