Výprava do Prahy

Dne 4. listopadu jsme se sešli na nádraží v plném počtu skautů a se dvěma vedoucími. Do České Třebové jsme dorazili se zpožděním, a kvůli tomu jsme nestihli vlak do Prahy. Díky chytrému nápadu našeho vedoucího jsme změnili místenky do jiného vlaku a odjeli jsme i když jsme byli rozhození do dvou vagonů.

Do Prahy jsme dorazili v podvečer a museli jsme se rozdělit na dvě skupiny. Jedna skupina jela metrem a ta druhá musela pěšky. Naše místo pro přenocování byla klubovna ve sklepě u zastávky Vltavská. Když první skupina, která jela metrem, dorazila na místo otevřel jim Vypravěč, který na nás už čekal v Praze, druhá skupina dorazila o něco později a byla mokrá, protože dost pršelo. Večer se hráli hry, potom se šlo spát.

Další den byla k snídani kaše, potom jsme vyrazili do města, byli jsme na různých památkách například Vyšehrad, Skautský institut na Kampě…

Následoval volný program. Rozdělili jsme se do tří skupin, v každé byl jeden vedoucí a dva skauti. Skupina, ve které byl Vypravěč se vydala po Praze s přednáškou o kubismu. Za dvě hodiny byl sraz u Orloje a šlo se dál až později jsme došli k zastávce vlaku Bubny, kde jsme navštívili památník transportů do koncentračních táborů. Večer se hráli hry a plnila stezka.

Poslední den výpravy jsme chodili po Praze s krosnama, všichni už byli unavení, ale došli jsme na střed Prahy, odkud jsme šli už na hlavní nádraží. Cesta tentokrát byla klidnější než předtím, dojeli jsme do Lanškrouna a rozešli jsme se.

Další fotky jsou k dispozici zde: https://photos.app.goo.gl/mQDRaBFauoJ7YZZ18

Filip