Výprava 33. smečky do Letohradu

V sobotu 25. 11. 2017 jsme se vydali na půldenní výpravu do Letohradu. Naším cílem bylo Muzeum lidových řemesel. Sešli jsme se před půl osmou na autobusovém nádraží v Lanškrouně. Zhruba v půl deváté jsme dorazili do Letohradu na Václavské náměstí. Protože muzeum otevírá až v 9:00 h, měli jsme ještě trochu času se projít po náměstí a před muzeem jsme snědli svačinu.

V muzeu jsme si prošli prohlídkovou trasu A. Muzeum zahrnuje více než 50 ucelených expozic řemesel a živností z období 1840 – 1930. Každá živnost nebo řemeslo mělo svoji vlastní expozici sestavenou tak, jako bychom procházeli danou dílnou nebo výrobnou. Ocitli jsme se tak např. v řeznickém krámě, u ševce a obuvníka, v obchodě se smíšeným zbožím, v pekárně, hospodě a mnoha dalších. Také jsme si prohlédli četnickou stanici, hasičské vybavení a tehdejší vnitřek běžného domku na vesnici. Velká část byla věnována mlýnu, mlýnským kolům a mlýnskému vybavení. Prohlídka byla velmi zajímavá a poučná.

Po prohlídce muzea jsme ještě navštívili místní dětské hřiště, kde se kluci dostatečně vyřádili. Potom jsme již na autobusovém nádraží nasedli do autobusu a zhruba ve třičtvrtě na dvanáct jsme dorazili do Lanškrouna.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

dsc_0057.jpg

Václav - 25.11.2017, 33. smečka vlčat

Sponzoři »