DOSILASO

DOSILASO  2017

V pátek 1. prosince proběhl již sedmnáctý ročník tradiční soutěže tramposkautských zpěvů DOSILASO 2017,  jehož organizátory byli skauti lanškrounského střediska Zubr a Dikobraz. Po počátečních ročnících v klubovnách v Pamově vile a éře na lanškrounském zámku se letos již posedmé    soutěžilo ve velké centrální Dvoraně slávy našich současných kluboven (Na Větru 1133). Jako vždy se k nám všichni soutěžící i diváci pohodlně vešli a navíc vesele plápolal oheň v krbu, což vytvářelo stejně jako loni útulný kontrast proti mrazivému počasí venku.

Letošní účast na Dosilasu však byla proti loňskému ročníku odlišná a zjednodušeně se dá říci, že oslabily sólové kategorie a posílily sbory, mezi kterými se navíc po dvou letech znovu objevila i ryze mužská uskupení – a to hned tři! Výsledky jsou takovéto:

V kategorii Unisono zvítězila po sympatickém výkonu jediná soutěžící Eliška Skalická.

V kategorii Bisono zvítězilo jediné odvážné soutěžící duo Cucíci  (Gabriela Hubálková a Rozálie Bilerová).

V kategorii Sbor tentokrát soutěžilo devět týmů. Porota ve složení Miloslav Sobek a Jan Skalický měla nelehkou úlohu posoudit často obtížně srovnatelné výkony.  Při udělování prvních míst však nakonec převážilo ryze pěvecké hledisko (intonace, srozumitelnost, rytmus, nasazení a zapojení všech členů). Porota nakonec udělila tři první místa a zbylým šesti sborům zvláštní ceny za různé další kvality jejich vystoupení. Zvítězily Pomněnky, za ně se zařadili Plšíci (název trochu klame, neboť šlo o ryze dívčí sbor) a jako třetí se umístily Veverky a Sojky.

Dále byly uděleny tyto ceny poroty:

Cena za snahu, odvahu a politickou satiru souboru Jestřábi,

Cena za snahu a názornost souboru Srnečky,

Cena za estrádní projev souboru Vlčátka,

Cena za žhavé tempo souboru Sasanky a Kopretinky,

Cena za originalitu souboru Hvězdičky (chlapeckému!)

a Cena za úctu k tradicím souboru Sněženky.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni nejen potleskem, ale také sladkou pozorností a upomínkovým listem, vítězové pak obdrželi symbolické ceny a diplomy. Děkujeme porotě za fundované a nestranné hodnocení soutěže a děkujeme městu Lanškroun za trvalou podporu této tradiční akce. Na slyšenou v roce 2018!

Za pořádající středisko Zubr a Dikobraz

Jan Střecha