Vlčácká výprava na Hřebečské vrchy

Květnová výprava směřovala jihozápadně od Lanškrouna – vlak nás v sobotu ráno dovezl do stanice Trpík, kde jsme vystoupili a vyrazili směrem k větrníkům, pod kterými se nachází tábořiště svitavských skautů, kde náš oddíl v roce 2019 tábořil. Po svačince a honičce slepých bab jsme pokračovali do kopce na cestu, která se táhne přes celé Hřebečské vrchy. Nás ale čekala jen její kratší část. Po obědě u Hutákovy chaty jsme si zahráli na pašeráky, kteří ale byli podle našich vlčat příliš neschopní a tak nejlepší pašeráci (u Orlíků Šimon a Osky, u Lišáků Špalek a Sekyrka) mohli proběhnout střeženou hranici aspoň čtyřikrát.

Další cesta nás zavedla s krátkou odbočkou na Mladějovské hradisko, které se ale za posledních několik let poněkud změnilo a tak jsme si užili pěkný výhled do stromů a keřů místo do krajiny. Minimálně vedoucí odcházeli z místa s vědomím, že neškodí navštěvovat zajímavá místa v okolí častěji než jednou za patnáct let. Dál jsme museli trochu přidat do kroku – přes Mladějovský vrch jsme se malou zkratkou dostali do lesa, kde jsme ještě stavěli pevnosti pro ochranu cenného artefaktu. V tomhle klání jednoznačně zabodovali mladší Orlíci, kteří zvítězili hlavně vhodnou volbou místa pro svou pevnost a ta tak lépe odolala ostřelování od Lišáků.

Nakonec jsme došli nad zastávku Veksl, kde se odpojili čtyři stateční (Špalek, Vojta K., Peťan a Sekyrka), aby si tam zařídili spaní pod širákem, uvařili buřtguláš k večeři a domů vyrazili až v neděli po ránu. Větší část pokračovala dál na zastávku v Mladějově a odtud dorazila domů.

Šroubek - 27.05.2023, 1. oddíl chlapecký – vlčata

Sponzoři »