Vedoucí se vzdělávali na celostátní akci Trignis

Devět činovníků z 31., 33. a 37. oddílu (Maruška, Anička, Pája, Kačka, Terka, já – Verča, Daniel, Vojta a Horis) se o prvním březnovém víkendu (1. až 3. března 2024) vydalo do Prahy na celostátní junáckou akci Trignis. Kromě nich dojel i Tlampač jako organizátor, stejně jako bývalí vedoucí 31. oddílu Jirka a Tom, kteří v Praze žijí.

Celý program se uskutečnil na tamním arcibiskupském gymnáziu v centru města, kde jsme byli i ubytováni. Čekala nás série přednášek, debat a workshopů. Dozvěděli jsme se nové informace o působení českých skautů v meziválečném období, třeba jak pomáhali s mobilizací koní před druhou světovou válkou. Přínosná byla i přednáška moderátora ČT Václava Moravce o žurnalistické etice. Kromě toho na Trignis zavítala třeba Jana Vohralíková, která donedávna vedla prezidentskou kancelář nebo šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová.

Navštívili jsme také různé workshopy, například jak pracovat se skautským slibem, nebo jak podporovat rádce ve středisku. (Pokud by vás zajímal kompletní program, naleznete ho zde.) Stihli jsme také taneční večer nebo se projít po Praze. V neděli jsme setkání zakončili mší svatou, kterou celebroval kněz Ladislav Heryán, a dvěma přednáškami, a poté už se rozjeli do svých domovů.

Za účastníky Veronika

Veronika - 3.03.2024, 31. oddíl skautů

Sponzoři »