Vánoční schůzka 1. smečky vlčat

Na zlatou neděli jsme se sešli v klubovně, abychom si předali dárky, zahráli si hry a slavnostně uzavřeli akce pomalu končícího roku 2014.

Dopoledne jsme se po družinách pustili do luštění šifry, která nás měla prozradit, jaký zámek odemyká záhadný klíč, který jsme použili při hře na jedné z předešlých schůzek. Ukázalo se, že se musíme vypravit do města. Celou cestu jsme prošli podle obrázků různých míst. U každého obrázku jsme se vždy dokázali shodnout, kde se místo nachází, takže cíl – vývěsku na ulici Nádražní, jsme našli bez problémů. Pak jsme se vypravili do lesa ozdobit stromek pro lesní zvěř. Sluníčko nám zprvu svítilo na cestu, ale než jsme se stihli vrátit do klubovny, už se rozsněžilo a rozpršelo.

V klubovně nás čekal oběd a další bráškové, kteří dorazili v jednu hodinu. Celkem jsme se sešli skoro všichni – kromě omluveného Ondry a Marka. Po obědě a krátké pauze jsme se pustili do přípravy svíček na lití vosku. Čekání na roztavený vosk, jsme si ukrátili oddílovým mistrem uzlování. Vždy dvě vlčata vázala uzly na čas proti sobě a ostatní si mohli vsadit ze své zásoby bonbonů na toho úspěšnějšího. Velká překvapení se nekonala, nejúspěšnějším sázkařem byl nakonec Matěj, protože vázal nečekaně rychle a dobře a tím pádem získal celou protisázku (nikdo si na něj ke své škodě nevsadil). Jinak se ukázalo, že vázání ještě musíme do tábora potrénovat. Na podrobné vyhodnocení se vlčata mohou těšit na první lednové schůzce 8. ledna.

Po mistrovi už přišel na řadu klasický vánoční zvyk – lití vosku (normálně samozřejmě olova, ale..:-). Každý si nalil obsah své svíčky do vody a čekal, jaký tvar vznikne. Někdy byl jasnější, někdy abstraktnější, ale každý si mohl odnést svůj výtvor domů (a třeba si to zkusit ještě jednou doma). Na závěr přišlo na řadu tolik očekávané rozdělování dárků. Na každého se dostalo a snad se všechny dárky líbily. V příštím roce zase na viděnou.

Šroubek - 21.12.2014, 1. oddíl chlapecký – vlčata