Vánoční schůzka 1. smečky vlčat

Tradiční vánoční schůzka, která završuje akce naší smečky v kalendářním roce, letos proběhla na zlatou neděli. Stejně jako v předchozích letech jsme se sešli dopoledne v klubovně. Program jsme zahájili jednou z řady mezidružinových soutěží, které měly rozhodnout o tom, kdo bude mít první přístup k cukroví. 1. kolo – závod leváků (a tří praváků) vyhráli Lišáci. Než jsme vyrazili na cestu ke stromečku, ještě jsme stihli oblíbenou hru „Pepíčku, pípni..“.
Z předchozích let jsme byli zvyklí, že nás kachny pronásledovaly cestou od stromečku. Letos nás už uvítaly cestou tam a doprovázely nás celou cestu podél rybníka. My jsme si ale naše „dárky“ nechali pro lesní zvířátka. Po ozdobení „našeho“ smrčku jsme si zazpívali koledy (další soutěž družin – nejlepší byli Mufloni a Lišáci) a vyrazili nazpět. Po příchodu do kluboven nás čekalo třetí kolo soutěží – střelba sirkami do hrnce. Tam zabodovali Mufloni, ale nepomohlo jim to k vítězství – nakonec se o vítězi cukroví rozhodovalo mezi Lišáky a Orlíky. Lišáci nakonec byli úspěšnější a získali tak přednostní právo na ochutnávku cukroví, která se konala po obědě.
Nebyla by to vánoční schůzka, kdybychom nevyzkoušeli nějaký tradiční zvyk. Letos to bylo pouštění lodiček ze skořápek vlašských ořechů. Každá družina pak měla vlastní lavor nebo hrnec, kde vypustila své lodičky a pozorovala, co se bude dít. Dobrou zprávou je, že se nikomu lodička nepotopila. Po malém úklidu nás čekal krátký turnaj ve foukané a po něm promítání fotek z letošního tábora, abychom si připomněli, co jsme v tomto roce prožili. Nováčci si mohli prohlédnout, jak to na takovém táboře vypadá. No a posledním „zlatým“ hřebem bylo rozbalování dárků, taková malá zkouška na Štědrý den. Na závěr jsme tradičním pokřikem ukončili poslední schůzku našeho oddílu v roce 2013. Zároveň jsme si důkladně vyzkoušeli tradici táborového kruhu a tak si ji snad příště budou opravdu všichni pamatovat (a rodičům se omlouváme, že museli delší dobu čekat:-).

Šroubek - 22.12.2013, 1. oddíl chlapecký – vlčata