Vánoční schůzka 1. smečky

S batohy plnými cukroví, dárku pro kamarády a jídla pro lesní zvířátka jsme se v sobotu ráno 18. 12. sešli v klubovně. Už tam na nás čekal pěkný ale neozdobený stromeček. Hned jsme se s vlčaty pustili do výrob ozdob. Jedna skupina vyráběla ozdoby, druhá zajímavý řetěz a potom si práci vyměnili. Před obědem jsme si zahráli soutěž, jak kdo zná Vánoce, vánoční zvyky, koledy a pohádky. Družina Orlíků prohrála jen o jediný bod.

Po dobrém guláši, který nám mezitím, co jsme zdobili stromeček, uvařil Šroubek, jsme se vydali do lesa k rybníkům ozdobit vánoční stromeček – tentokrát pro zvířátka. Našli jsme jeden velký, krásný smrk a tak jsme na něj a okolo něj položili mrkve, seno, jablka a jiné pochoutky co mají zvířátka ráda. Kolem stromečku jsme udělali kruh a zazpívali pár koled a s dobrým pocitem jsme mohli vyrazit nazpátek. Cestou jsme si zahráli eskymáckou honičku a pak už jsme šli rovnou do klubovny, protože nám začala být zima.

V klubovně na nás čekala připravená hostina z přineseného cukroví, kterou nám nachystal Pepus. Po hostině jsme se konečně přesunuli ke stromečku a začalo se s rozdáváním dárečků. Každý si našel dárek pro sebe. Na nikoho Ježíšek nezapomněl.

Když jsme se potěšili z dárků svých i ostatních, šli jsme zavzpomínat na léto a letní tábor. Postaral se o to Šroubek promítáním fotek z tábora. Ještě před koncem schůzky jsme shlédli část filmu o naší letošní celoroční hře s názvem Po stopách Corteze. Úplně na rozloučenou jsme si zahráli naší nejoblíbenější hru Na schovávanou a pak už jsme jen poklidili a vydali se na cestu domů.

Nugetka

Šroubek - 18.12.2010, 1. oddíl chlapecký – vlčata