Téměř poslední výprava s Mončou ještě pořád Gregorovou

19. března 2022. Brzké a chladné sobotní dopoledne. Družina Poštolek pod přísným vedením schopné velitelky Moničky skoro Maříkové nastupuje organizovaně do vlaku. 

V Olomouci na Poštolky čeká takzvaná Moniččina výzvědná výzva. Po vzoru tajných služeb se skautky, takticky rozdělené do dvou skupin, nenápadně pohybují historickou zástavbou. Pěšky i tramvají. Pouze za pomoci papírových map musí najít místa, která dostaly zachycená na fotkách. Pro splnění výzvy dokonce navazují kontakt s domorodým obyvatelstvem (pomocí zpěvu či kreslení) a také s jejich psy. 

Jak skautky výzvu zvládly? To hodnotí samotná Monička, mimochodem budoucí učitelka:  „Musím uznat, že mě jejich nasazení překvapilo. Po kritickém zhodnocení jsem došla k závěru, že skautky Moniččinu výzvědnou výzvu splnily. Proto jsem se rozhodla, že si spolu za odměnu vyrazíme na Moniččiny zábavné hrátky do aquaparku. Všechny holky s sebou zrovna náhodou měly i plavky a ručníky. To bylo štěstí. Poštolky se v aquaparku ukázaly jako velké nadšenkyně do tobogánů, řízků a medovníků. 

Anička B.

Veronika - 19.03.2022, 37. oddíl dívčí

Sponzoři »