Tábor třicátých oddílů v Trpíku

Vlčata z 33. smečky, skauti z 31. oddílu a světlušky se skautkami z 37. oddílu vyrazili 1. července 2023 společně se svými vedoucími na tábořiště u Trpíku. Asi osmdesát účastnic a účastníků se za letním dobrodružstvím v přírodě vydalo na kole.

Zatímco skautky a skauti se v následujících dnech přenesli do fiktivního světa na motivy knihy Veronicy Rothové Divergence, světlušky pomáhaly Vaianě najít srdce mocné bohyně Te Fiti, aby zachránily domorodý kmen před kletbou. Vlčata se naopak vrátila o několik století dál, aby poznávala slavné vynálezy a vynálezce.

Prostřednictvím celotáborových her i jiných programů si děti a vedoucí užívali pobyt v přírodě a více ji poznávali. A to třeba i díky hnízdu konipasů přímo nad kuchyní, jejichž čtyři mláďata se za několik málo dní stihla opeřit, několikanásobně vyrůst a následně před našimi zraky i opustit bezpečí hnízda.

Bližší i vzdálenější okolí tábořiště v Trpíku jsme prozkoumávali na výpravách. Zatímco menší děti se vydaly na jednodenní například do Mladějova, starší putovaly dva dny. Některé oddíly se navíc vypravily také do bazénu, aby se v horkých dnech alespoň trochu osvěžily.

Téměř každý den tábora totiž sluníčko velice pražilo, téměř nepršelo. Alespoň jsme díky tomu mohly spoustu času trávit na louce či v lese, kde jsme rozdělávali oheň, hráli ringo, dekolejbal či běhací hry.

Bohužel se nám však nevyhnuly zdravotní komplikace. Tábor jsme museli ukončit už o den dříve v pátek 14. července kvůli zvracení a střevním chřipkám, které postihly značnou část účastníků.

I tak jsme si ale tábor moc užili. Velké díky patří všem vedoucím, kteří se podíleli na přípravě programu i technickém zázemí. Děkujeme kuchařkám a kuchaři, zdravotnici a zásobovačům, kteří se všichni starali o to, aby vše hladce šlapalo.

Veronika

V galerii níže si můžete prohlédnout výběr fotografií z tábora, které zaznamenávají zahajovací táborový oheň, výpravy nebo mládě konipase z hnízda nad kuchyní. Zde je odkaz na více snímků.

Veronika - 15.07.2023, 31. oddíl skautů