Tábor na Kopretince (1. dívčí a 1. chlapecký oddíl)

Na Kopretinové louce vlály dvě státní vlajky – v horním a dolním tábořišti, které jsme obývali při prvním turnusu táborů.

V horním tábořišti žili kluci. Skauti se spojili s panem Větvičkou a společně vykrádali LABank při své celotáborové hře. Jejich plán, na který se během 14 dnů připravovali, vyšel a úspěšně se dostali do sejfu banky.

Vlčata se letos vydala z pohádky do pohádky, když se přenášela portálem, který si sama postavila. Navštívili například Maxipsa Fíka, Šmouly, Sůl nad zlato. V závěru tábora prošla portálem a vrátila se do světa lidí.

Skautů se účastnilo celkem pět a vlčat osm, roverů místy až sedm a čtyři vedoucí. Mezi skauty získali svá Tři orlí pera Turbánek a Ondra, který zároveň získal i Žlutý kvítek. Lovcem bobříků se stal Soptík. Dále si dva skauti a sedm vlčat složili svůj slib.

Spodní tábořiště žilo čilým životem dívčího oddílu. Světlušky letos prošly králičí norou a byli v Říši divů, kde zachraňovaly Bílou královnu tím, že zabily draka Tlachapouda a pomohly svrhnout Červenou královnu. I ony se poté z nory vrátily do našeho světa.

Významné události 20. století měly možnost prožít skautky v jejich putování historií. Připomněly si například postavení Transsibiřské magistrály, boj za volební právo žen, výbuch Černobylu a mnohé další.

Neutichající život obou táborů vytvářel společný program, třeba zdravotní simulačka, workshopy, Finská stezka, táborová olympiáda…

Velké díky patří všem lidem, kteří připravovali program pro všechny účastníky tábora. Dále děkujeme všem rodičům, kteří pomohli s tím, aby tábor mohl proběhnout. Další velké poděkování patří všem, kteří se starali o naše plné žaludky.

Odkaz na více fotek zde: https://photos.app.goo.gl/MHys7gqbYwRafApY6

Vypravěč