Tábor 31. oddílu a 33. smečky

Letní stanový tábor 33. smečky vlčat a 31. oddílu skautů letos stál na Kopretinové louce u Tatenice v druhé polovině července. Strávili jsme skvělých čtrnáct dní na tábořišti s plchy velkými v krásné přírodě v údolí Hraničního potoka bez přítomnosti našich sester skautek z 37. oddílu i bez jejich kuchařek. Ty letos tábořily jinde.

Námětem celotáborové etapové hry byl boj proti terorismu. Kluci se stali agenty tajné služby NIS (National Intelligence Service) a bojovali proti jedné afghánské teroristické organizaci. Měli možnost svou snahou povýšit z poručíka až na agenta s označením 00, jezdili poslepu v BVP s navigátorem na druhé straně údolí, tajně v noci prohledávali databázi v teroristově bytě, vyráběli ze dřeva automobily, s kterými potom v závodě porazili teroristy a luštili nepřátelské šifry. Nakonec se vůdce teroristů sám vzdal, agenti zneškodnili bombu v jeho sídle a zajali ho. Zbytek teroristů potom zlikvidovali v bitvě s hadrovými koulemi.

Přitom jsme nezapomínali, že jsme skauti. V doprovodném programu jsme zpívali, četli, bojovali jako gladiátoři, hráli tatrbal a švédskou pálkovací hru brännball. Brännball byl letos ve velké oblibě, zahráli jsme si ho i při návštěvním dni s rodiči. Koupali jsme se v bazéně v České Třebové, skauti vystoupili na Broad Peak (Mírovská hora u Hoštejna) a vlčata byla na výpravě v Zábřehu.

Na konci tábora nás čekalo vyhlášení výsledků a předání cen za táborovu hru i za úklid stanů. Tábor jsme ukončili táborovým ohněm a pak už jsme se sbalili a odjeli domů, abychom se v září sešli v nové klubovně.

Dominik

Tom - 30.07.2011, 31. oddíl skautů