Studená válka aneb vánoční schůzka 31. oddílu

V sobotu 18. prosince klubovnu prozářily veselé oči skautů z 31. oddílu. Radost, zábava a spousta rámusu činila vánoční schůzku kouzelně brikuloidní. Tvorba lodiček z vlašských ořechů a svíček byla až překvapivě úspěšná. Dokonce byl vytvořen prototyp ponorky vlasch-31, jenž brázdil hluboké vody temného lavoru. Na chvíli se ukázal drsný pán s podnosním smetákem a pan ušanka s mocným lomcovákem umocňujícím vizáž osobnosti.

Následující bojová hra byla gut i chorošo. Před klubovnou se odehrávala bojová vřava. Koule létaly vzduchem a zasahovaly své cíle do koulenou, zad, někdy ků a tak. Tanky šmelcovaly odvážné válečníky bojující za svou vlast. Po krvavé bitvě došlo na boj mentální. A to při hře Riskuj. Složité otázky však skauti zmáknuli jak banán k snídani. To jakože znamená, že to zmáknuli snadno, kapišto?

Letos bylo úkolem vyrobit dárky na písmeno S. Pánové se solidně předvedli. Kvalita dárků každým rokem roste, což mne velmi potěšilo. Mezi dárky byla vyrobená garáž Svarta jumpu s figurkou hrdiny Svarty, dále Svartova sůl (která vám dodá kuráž), sopka (zemákem s ní projdete jak víno), slída (která je mírně radioaktivní, takže se F. předem omlouvám za buněčný rozklad), sloupek pro štěstí (když si o něj nenatrhnete kalhoty, tak máte štěstí), seno (pokud máš koně, tak bomba), sušená jablka (nejlépe chutnají s vypálenými jablky) a další sssuper dárečky.

Závěrem nastaly honosné hody, při kterých byla šrotována kvanta vánočního cukroví. Po solidním výkonu se posilnění skauti rozešli spokojeně domů dělat brikule.

Za fajnový skauty a borce všeho druhu,

Daniel

Veronika - 18.12.2021, 31. oddíl skautů