Družiny poměřily síly ve střediskovém kole ZVaS

Po třech letech jsme mohli uspořádat tradiční střediskovou akci – střediskové kolo Závodu vlčat a světlušek, které se uskutečnilo v okolí základny Zubrovka. Letošního závodu se společně s našimi dětmi účastnili i vlčata ze střediska Dolní Újezd, kteří byli ubytováni v klubovně.

Závod jsme zahájili nástupem. Po nástupu vyběhla na trať první družinka vlčat a za nimi následovalo dalších devět družinek vlčat a světlušek. Po nich se na trať vydali i čtyři družiny skautů a skautek.  Pro družinky byly na trati připraveny disciplíny – Hradní majordomus (vědomostní AZ kvíz), Lazaret (první pomoc), Zahrada bylinkové paní (poznávání rostlin), Mužský klášter (vyhledávání informací), Správce lesa (šetrné chování), Průzkumnická škola (práce s mapou), Poklad Druidů (šifry), Bojový výcvik (překážková dráha a souboj), Hradní krčma (kuchařské dovednosti).

Všechny družinky se nám vrátily v pořádku do cíle, kde na ně čekala zasloužená odměna – tradiční skautský buřtgulášek.  Po sečtení všech výsledků jsme mohli vyhlásit na nástupu výsledky a všechny družinky obdržely za svoji snahu diplom a malou věcnou odměnu. Po nástupu jsme vytvořili jednu společnou fotografii, která nám závod bude připomínat v klubovně.

Jak závod proběhl, můžete zhlédnout v souboru fotografií.

Autíčko - 23.04.2022, 1. oddíl chlapecký