Uctili jsme památku svatého Jiří na tradiční mši svaté

V neděli 24. dubna 2022 jsme se sešli v kostele sv. Václava na náměstí A. Jiráska v Lanškrouně, abychom se zúčastnili mše svaté k uctění sv. Jiřího – patrona skautů.

Svatý Jiří (Georgius), voják a světec, s nímž je pevně svázána legenda o boji s drakem, přichází podle tradice na svět někdy po polovině 3. století našeho letopočtu jako potomek šlechtického rodu v anatolské Kappadokii (snad ve městě Kayseri). Je patronem vojáků (prý se zjevil křižáckým vojskům před porážkou Saracénů v roce 1098), též zbrojířů, řezníků, sedlářů, ale i skautů. Zároveň je Jiří patronem Anglie, Řecka, Portugalska atd. Atributy sv. Jiří jsou kopí a brnění, nejčastěji je pak zobrazován na koni, bojující s drakem, symbolem zla.

Autíčko - 24.04.2022, 1. oddíl chlapecký