Skauti pomáhají Josefovu

Sešli jsme se 23. listopadu na vlakovém nádraží i s našimi skauty. Jeli jsme do České Třebové, kde jsme přestoupili na vlak směr Pardubice. Ale vlak zastavil už v Kostěnicích kvůli tomu, že na trati někdo skočil pod vlak.

V Pardubicích jsme dlouho čekali na nádraží. Vedoucí nám dali papír s otázkami, na které jsme se měli zeptat čekajících lidí na nádraží. Byly to otázky ohledně předčasné vánoční výzdoby. Po dlouhé době jsme konečně jeli do Jaroměře a došli do tamní klubovny. Hned jsme šli s ostatními ven hrát hru. Ráno jsme se nasnídali a pak šli na brigádu do Josefova. My jsme hrabaly listí. Na oběd jsme se vrátili zpět do Jaroměře.

Po poledním klidu jsme dostali vstupenky na „koncert“ a měly ode všech „zpěvaček“ dostat podpis. Byla to taková trochu brutálnější běhačka v parku. Najednou dvě zpěvačky někdo unesl. Tak jsme se vrátili do klubovny a zanedlouho se vydali na cestu zase do Josefova. Tam byla venku večeře a rozdělili nás do skupinek. Dostali jsme plánek podzemí a svíčku. Chodili jsme po 11 stanovištích a plnili úkoly, za které jsme dostávali indicie, pak se měli sejít na určeném místě. Z indicií jsme složili básničku. Najednou někdo z vedoucích vzadu v chodbě volal: „PŘÍŠERA!!!“ a všichni začali utíkat pryč. Venku jsme viděli ohnivou příšeru. Zakřičeli jsme na ni tu básničku (zaklínadlo) a ona padla k zemi. Následoval skvělý ohňostroj. Tím jsme osvobodili ty dvě unesené zpěvačky a za odměnu dostali koblihu.

Ráno jsme se nasnídali, sbalili se a uklidili a šli do kostela na mši svatou. Poté jsme spěchali pro krosny a na vlak. Tentokrát nám už pod něj nikdo neskočil a tak jsme brzo dojeli domů.

PŘÍŠTĚ JEDU ZAS!

Do svého deníku zapsala Barča Říhová (zkráceno a upraveno)

Odkaz na video ze závěru hry ZDE

Tom - 25.11.2012, 31. oddíl skautů

Sponzoři »