DOSILASO

V pátek 7. prosince proběhl již dvanáctý ročník tradiční soutěže tramposkautských zpěvů DOSILASO 2012, jehož organizátory byli skauti lanškrounského střediska Zubr a Dikobraz. Po loňské premiéře v nových skautských klubovnách Na Větru se letos soutěžilo opět na stejném místě – přesněji řečeno ve velké centrální Dvoraně slávy. Jako loni se do ní všichni soutěžící i diváci pohodlně vešli a navíc zde bylo teplo (od krbu i od podlahy), což jistě ocenili pamětníci prvních ročníků, pořádaných v desetistupňových podmínkách starých kluboven na Žižkovce.
Letošní účast na Dosilasu byla v rámci dvanácti ročníků lehce nadprůměrná – soutěžilo zhruba šedesát zpěváků v kategoriích UNISONO (jednotlivci), BISONO (dvojice) a SBOR a přihlíželo kolem padesátky diváků (z nichž část byli samozřejmě také soutěžící). Předvedené výkony všech účastníků byly velmi hodnotné, a tak zkušená porota ve složení Tomáš Zedníček, Ludmila Poláková a Veronika Maiová měla hodně práce vše spravedlivě posoudit a ocenit. Nakonec se to samozřejmě podařilo a takové jsou výsledky:

V kategorii Unisono zvítězila (opět) Martina Dušánková.

V kategorii Bisono zvítězilo duo Regen ve složení Ondřej Marek a Ivo Polášek. Na druhém místě se umístily Světlana Pospíšilová a Honchar Anastasie.

V kategorii Sbor zvítězily Sněženky. Další umístění: 2. – Mičuda, 3. – Lucerničky, 4. – 5. Pomněnky a 1. smečka vlčat.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni nejen potleskem, ale také sladkou odměnou a upomínkovým listem, vítězové pak obdrželi symbolické ceny a diplomy. Doufáme, že počet účastníků DOSILASA bude rok od roku vzrůstat a že sólovou kategorii si někdy vyzkouší i chlapci (případně muži). Děkujeme porotě za fundované a nestranné hodnocení soutěže a děkujeme městu Lanškroun za trvalou podporu této tradiční akce. Na slyšenou v roce 2013!

Za pořádající středisko Zubr a Dikobraz Jan Střecha

Autíčko - 7.12.2012, Kronika