Skauti na Kopě

V pátek 11. září 2015 na náměstí A. Jiráska vyrostl malý skautský tábor střediska Zubr a Dikobraz Lanškroun.

Druhou sobotu v září má většina obyvatel Lanškrouna a okolí spojenou s menším či delším výšlapem při příležitosti turistického pochodu Lanškrounská Kopa. Pro skauty a skautky ze střediska Zubr a Dikobraz to již několikátým rokem je příležitost připravit zábavné soutěže pro menší i větší účastníky městských slavností, kteří při svých toulkách zavítají na náměstí A. Jiráska. Nejinak tomu bylo i letos. V improvizovaném skautském táboře bylo pro děti opět připraveno několik stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet svou mrštnost, přesnost a důvtip a pokud byly důsledné, získaly za své úsilí malou věcnou i sladkou odměnu. Zájemci si mohli též prohlédnout prezentaci naší činnosti.

Tento rok nám přálo počasí a tak všemi disciplínami si prošlo téměř 240 dětí a ještě několik desítek navíc, které si vyzkoušely jen vybrané aktivity. Protože lanškrounská skautská organizace slaví v letošním roce sedmdesát let od svého vzniku, jedním ze stanovišť byl symbolický sedmdesátikilo­metrový pochod po trase kolem lanškrounského zámku. Nakonec se všem, kteří se zapojili, podařilo urazit vzdálenost mnohem vyšší – 127,4 km. Největší podíl na tomto čísle mají tři naši členové Matěj Richtr (23,48 km – nový rekord v této disciplíně), Martinka Dušánková (13,95 km) a Matěj Skalický (10,23 km).

Autíčko - 12.09.2015, Kronika