Prospektoři

Hned jak jsme přišli na schůzku 12. listopadu , byli jsme rozděleni do dvou týmů: Áďa s Ondrou a Mravenec se Soptíkem. Potom nás vedoucí učili pracovat s buzolou a jinak schůzka proběhla normálně. Po schůzce jsme se koukli na film Zlatá horečka na Klondiku a šli spát. 

Ráno nás čekal první úkol v klubovně – vyluštit slovo a tím získat pozici na mapě. Tým, který ho splnil první, mohl vyrazit o pět minut dřív. Trasa byla značena fialovými praporky a u modrých praporků byla mapka k dalšímu stanovišti. Byla mezi nimi i dvě speciální stanoviště s vedoucími – zdravověda a rozdělávání ohně. Cesta byla dlouhá a obtížná. Někdy jsme se dokonce museli brodit čerstvě zoraným polem nebo najít cestu lesem, kde se nedalo skoro vůbec projít. I tak se nám nakonec podařilo dojít k Eldorádu v Sázavském údolí. V řece jsme hledali zlato – od malých nugetů až po zlatou rudu. V klubovně jsme si potom nalezené zlato vyměnili za peníze a s těmi jsme se účastnili závěrečné dražby. 

Prospektoři byli nároční, ale i tak jsem si to užili. Všechny fotka z prospektorů jsou zde: https://photos.app.goo.gl/bXM9ydNyHBGQMohZ9

Áďa

jednickala - 12.11.2021, 1. oddíl chlapecký

Sponzoři »