Pátrání po zřícenině hradu Krotenful

Ve dnech 15. – 16.10.2010 se vydali skauti z 31.oddílu na svoji podzimní výpravu…

Přišli tři. Matěj, Dan a Honza Bednář. Matěje a Dana poslal Tlampač zjistit informace o Krotenfulu. Šli ke kámošovi domů a k babičce. Nenapadlo je zeptat se mě ani Tlampače. Mezitím jsem šel s Honzou nakoupit do Alberta, Tlampač šel do Qanta pro sladkosti – poklad. Pak jsem Honzu učil hrát Královské rošády, hráli jsme všichni tři a pak i všech pět, když přišel i Dan s Matějem. Přečetli jsme si informace o hradě, které přinesli a zase hráli Královské rošády. Matěj chtěl začínat, protože prej je v pravidlech, že má začínat nejmladší, tak jsme ho nechali začít a vyhrál. Později jsme zjistili, že to bylo kvůli tomu, že si s Danem vyměňovali vyhrané kartičky s body, aby měl od každé jednu (pak se body násobí dvěma). Tlampač zahrál scénku, že je králův posel a že nás král jmenuje správci Krotenfulu. Pak jsme se koukali na film Richard Lví Srdce na Tlampačově notebooku. Zatopili jsme v naší klubovně a hráli několikrát městečko Palermo ve čtyřech. Každý měl nějakou roli, druhý den pokaždé někdo vyhrál. Pak jsme hráli ještě jednou Královské rošády, drtivě jsem prohrál (to proto, že jsem strčil bouřku pod převlek a počítal s tím, že to k něčemu bude, a ono ne) a zjistili jsme, že Matěj chtěl měnit s Danem. Vyhrál Tlampač. Pak už jsme šli spát. Bylo asi 11 hodin.

Ráno jsme vstali zhruba o půl osmé, nasnídali se, sbalili, hráli ještě jednou rošády (zase jsem prohrál), uklidili klubovnu a vyrazili do Žichlínka. Už před TG tiskem jsem urval ucha u igelitky se dřevem, kterou jsem nesl v ruce a pak na uzlovačce. Na začátku Žichlínka jsme zastavili, kluci měli naplánovat trasu, abychom obešli co nejvíc křížků, soch, kostelů, hřbitovů, kaplí a památečních lip, aby je mohli zmapovat pro krále. Šli jsme přes Žichlínek a poldr na Rychnovský kopec. V Žichlínku u kostela na hřbitově jsme svačili. Dan vylezl i přes Tlampačův zákaz na hřbitovní zeď a chodil po ní. Viděl ho ňákej chlap a dal mu čočku, že tam lezl. Prej měl štěstí, že radní byl právě na fotbale, jinak by ho zabil. Pak jsme šli na poldr, na kraji u lesa jsme uvařili francouzskou polívku a opekli pár hadů z mouky. Konečně se mi povedli. Pak jsme šli na Rychnovský kopec ke kapli, tam jsme napustili vodu a Tlampač šel na vrchol schovat poklad. Já jsem se skauty dělal seznam obcí, obyvatel a domů kvůli daním pro krále. Dělal to hlavně sám Matěj. Pak jsme vyšli na vrchol, Tlampač tam netrefil, my kupodivu jo, tak jsme šli zpátky dolů a pak všichni i s Tlampačem na vlak. Stihli jsme ho, rozdělili si poklad, pobrali věci v klubovně, obodovali účast, chování (pro Dana mínus 10) a šli dom. Kroniku napíše Matěj. Sám se o ní přihlásil, Danovi se do psaní nějak nechtělo.

Dominik

Tom - 15.10.2010, 31. oddíl skautů