Online schůzky a rady: skautujeme v době korony

Obličeje na monitoru uspořádané do čtverců a odposlech nevyžádaných informací od účastníků videohovoru, kteří si neztlumili mikrofón. To známe všichni – osoby pracující, studující. I skautující.

Několik družin 37. dívčího oddílu se pravidelně setkává doma u svých přístrojů, aby zahájily schůzku modlitbou a pokřikem. Pravda, není zrovna jednoduché se sladit. Jeden je u „Otče,“ druhý u „náš.“ Komplikovaná je také příprava programu pro online schůzky. Ve virtuální klubovně si těžko zahrajeme deskovku nebo uklidíme toalety (oblíbená činnost skautek).

Vlaštovky rozjely online schůzky ke konci října. Plní „povídací“ body prvního i druhého stupně stezky a diskutují. Občas si i vezmou kroj, aby si před monitory navodily pravou skautskou atmosféru. Sýkorky i Poštolky plní odborky.

Také oddílové online rady bývají legendární. Díky efektům pozadí si můžeme představit, že jsme na stejném místě (ať už v luxusním obýváku nebo na pláži). Navíc naše vedoucí Anička, která myslí na naše dobro, vždy dopředu stanoví téma rady. Naposledy ji přejmenovala na Kanárskou párty. Jak vypadala nejen párty, se můžete podívat v galerii.

Barbara

Veronika - 20.11.2020, 37. oddíl dívčí