DOSILASO

V pátek 4. prosince proběhl již patnáctý ročník tradiční soutěže tramposkautských zpěvů DOSILASO 2015, jehož organizátory byli skauti lanškrounského střediska Zubr a Dikobraz. Po počátečních ročnících v klubovnách v Pamově vile a éře na lanškrounském zámku se letos již popáté soutěžilo ve velké centrální Dvoraně slávy našich kluboven. Jako vždy se do ní všichni soutěžící i diváci pohodlně vešli a navíc vesele plápolal oheň v krbu, což vytvářelo útulný kontrast proti sychravému počasí venku.

Letošní účast na Dosilasu byla v rámci patnácti ročníků průměrná, neboť až na jednu čestnou výjimku zcela chyběli zástupci mužského pohlaví. V kategorii UNISONO (sólový zpěv) se představily čtyři interpretky, v kategorii BISONO (zpěv ve dvojici) tři páry (jeden mužský !) a v kategorii SBOR soutěžilo šest dívčích souborů. Výsledky jsou takovéto:

V kategorii Unisono zvítězila stejně jako loni Světlana Pospíšilová. Na druhém místě se umístila Anežka Vilčová a na třetím Sedmikráska Adélka.

V kategorii Bisono zvítězilo sesterské duo Agáty a Sáry Křivohlávkových. Jako druhé skončily rovněž sestry Světlana a Viktorie Pospíšilovy, na třetím místě pak mužské duo Sever a syn. Jeho mladší člen Víťa pak obdržel ještě zvláštní cenu poroty Za odvahu.

V kategorii Sbor zvítězily Volavky, druhé místo bylo uděleno Pomněnkám a třetí místo pak získaly Berušky.

Porota ve složení Tomáš Zedníček (předseda), Jonathan Košťál a Denisa Kupsová měla nelehkou úlohu posoudit často obtížně srovnatelné výkony, ale zhostila se jí se ctí.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni nejen potleskem, ale také sladkou pozorností a upomínkovým listem, vítězové pak obdrželi symbolické ceny a diplomy. A protože se soutěže letos téměř neúčastnili zástupci mužského pohlaví, doufáme, že příště už se zase osmělí ve větším počtu. Děkujeme porotě za fundované a nestranné hodnocení soutěže a děkujeme městu Lanškroun za trvalou podporu této tradiční akce. Na slyšenou v roce 2016.

Za pořádající středisko Zubr a Dikobraz

Jan Střecha