DOSILASO 2016

V pátek 2. prosince proběhl již šestnáctý ročník tradiční soutěže tramposkautských zpěvů DOSILASO 2016,  jehož organizátory byli skauti lanškrounského střediska Zubr a Dikobraz. Po počátečních ročnících v klubovnách v Pamově vile a éře na lanškrounském zámku se letos již pošesté    soutěžilo ve velké centrální Dvoraně slávy našich kluboven. Jako vždy se do ní všichni soutěžící i diváci pohodlně vešli a navíc vesele plápolal oheň v krbu, což vytvářelo útulný kontrast proti mrazivému počasí venku.

Letošní účast na Dosilasu byla podobná té loňské – všechny kategorie byly docela slušně obsazené, ale až na jednu výjimku jen dívkami a ženami – zástupci mužského pohlaví soutěž už podruhé vynechali. Škoda.

V kategorii UNISONO (sólový zpěv) se představily tři interpretky, v kategorii BISONO (zpěv ve dvojici) čtyři páry (jeden mužský !) a v kategorii SBOR soutěžilo sedm dívčích souborů. Výsledky jsou takovéto:

V kategorii Unisono zvítězila stejně jako loni a předloni Světlana Pospíšilová. Na druhém místě se umístila Agáta Křivohlávková  a na třetím místě  Rozálie Bilerová.

V kategorii Bisono zvítězilo duo Andrea Petrovková a Martina Dušánková. Jako druhé skončily stejně jako loni sestry Světlana a Viktorie Pospíšilovy, na třetím místě pak společně duo Dva turbánky (Anastasia Honchar a Barbora Pokorná) a mužské duo rodiny Skalických (Martin, Víťa a doprovázející Štěpán).

V kategorii Sbor zvítězily Veverky, druhé  místo bylo uděleno Pomněnkám a třetí místo pak získaly Srnečky.

Porota ve složení Jindra Kozáková,  Milena Černohousová a Petra Kryšpínová měla nelehkou úlohu posoudit často obtížně srovnatelné výkony.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni nejen potleskem, ale také sladkou pozorností a upomínkovým listem, vítězové pak obdrželi symbolické ceny a diplomy. A protože  se soutěže letos opět téměř neúčastnili zástupci mužského pohlaví, budeme s tím muset do příštího Dosilasa něco udělat. Děkujeme porotě za fundované a nestranné hodnocení soutěže a  děkujeme městu Lanškroun za trvalou podporu této tradiční akce. Na slyšenou v roce 2017!

Za pořádající středisko Zubr a Dikobraz

Jan Střecha