DOSILASO 2014

V pátek 28. listopadu proběhl již čtrnáctý ročník tradiční soutěže tramposkautských zpěvů DOSILASO 2014, jehož organizátory byli skauti lanškrounského střediska Zubr a Dikobraz. Po počátečních ročnících v klubovnách v Pamově vile a éře na lanškrounském zámku se letos již počtvrté soutěžilo ve velké centrální Dvoraně slávy našich kluboven. Jako vždy se do ní všichni soutěžící i diváci pohodlně vešli a navíc vesele plápolal oheň v krbu, což vytvářelo útulný kontrast proti sychravému počasí venku.
Letošní účast na Dosilasu byla v rámci čtrnácti ročníků nadprůměrná, pravděpodobně vůbec rekordní. V kategorii UNISONO (sólový zpěv) se představilo sedm interpretek, v kategorii BISONO (zpěv ve dvojici) čtyři páry a v kategorii SBOR soutěžilo hned sedm souborů! Výsledky jsou takovéto:

V kategorii Unisono zvítězila Světlana Pospíšilová. Na druhém místě se umístila Maruška Klejchová a na třetím Anička Janouchová.

V kategorii Bisono zvítězilo sesterské duo Světlany a Viktorky Pospíšilových. Jako druhé skončily rovněž sestry Maruška a Kristýna Klejchovy, na třetím místě pak duo Šumaři – Barbora Poláková a Kristýna Maiová.

V kategorii Sbor zvítězily Sněženky. Dvě druhá místa byla udělena Liškorlům a Pomněnkám + Sedmikráskám. Třetí místo pak vybojovali Benjamínci.

Porota ve složení Dana Zedníčková (předsedkyně), Jindra Kozáková a Katka Chládková také udělila několik zvláštních cen – Víťovi Skalickému jako nejmladšímu účastníkovi za odvahu, Šumařům za rozesmání a pobavení publika a Vlaštovkám + Sojkám za vtipné ztvárnění písně.

Všichni účastníci soutěže byli odměněni nejen potleskem, ale také sladkou pozorností a upomínkovým listem, vítězové pak obdrželi symbolické ceny a diplomy. A protože jste si jistě všimli, že soutěže se letos téměř neúčastnili zástupci mužského pohlaví (s čestnou výjimkou souboru Liškorli a malého Víti), doufáme, že příště už se zase osmělí ve větším počtu. Děkujeme porotě za fundované a nestranné hodnocení soutěže a děkujeme městu Lanškroun za trvalou podporu této tradiční akce. Na slyšenou v roce 2015!

Za pořádající středisko Zubr a Dikobraz Jan Střecha

Autíčko - 28.11.2014, Kronika