Cyklovýprava vlčat

Výprava proběhla netradičně v neděli a ikdyž nebe hrozilo deštěm, přesto se sešlo deset odvážných. Od kluboven jsme vyrazili kolem Dolního Třešňovce pod Mariánskou horu. V závěrečném stoupání proběhla soutěž v jízdě do kopce – první z řady soutěží této výpravy. Polovině vlčat se podařilo vyjet až nahoru.

Nahoře jsme si udělali pauzu na svačinu a další soutěž, kterou byla jízda zručnosti. Na každého čekal obtížný slalom, jízda jednoruč a otáčení na úzké cestě. To všechno s co nejmenším počtem zastavení a doteky nohou země. Nakonec se ukázalo, že trať byla opravdu náročná, protože nikomu se nepodařilo projet ji úplně bezchybně. Po vyhlášení mezivýsledků (nejlépe si ve zručnosti vedl Pinďa, pak Lojza s Honzou) jsme se vypravili do Nepomuk a dolů do Sázavského údolí k drtiči.

Už byl čas oběda, takže se každý najedl, aby načerpal síly na časovku, která se jezdila v údolí. Trasa měřila přibližně 600 m. Nejlepším časem se mohl pyšnit Pinďa těsně před (o desetinu vteřiny) Honzou Dajčarem. Než jsme se vydali na cestu ke klubovně, zahráli jsme si na obranu věže. Každý si vyzkoušel roli obránce, který bránil všem ostatním v sestřelení věže.

V klubovně jsme ještě prověřili znalosti první pomoci a zahráli si Twister. Na závěr byly sečteny výsledky ze všech cyklosoutěží a dalších her. Vítězové získali zaslouženou odměnu.

Šroubek - 6.05.2012, 1. oddíl chlapecký – vlčata