Vánoční tvoření

sobota 11.prosince 2010

„Vánoce za dveřmi a doma žádná vánoční dekorace. Půjdu v sobotu do klubovny a snad si něco vytvořím.“ Tak to byl splnitelný sen světlušek a skautek 37. oddílu.

V sobotu 11.12. se konal druhý ročník vánočního tvoření. I přes neskutečné přívaly sněhu se do klubovny dohrabaly 4 skautky, 9 světlušek a 6 vedoucích.

Program byl nabitý až k prasknutí. Na nic jsme nečekaly a pustily jsme se do práce. Vyráběly jsme andílky z těstovin, medvídky z oříšků, stojánky na fotky ze slaného těsta, tužky omotávané bavlnkami a vystřihovaná přáníčka. Tradičními voňavými výrobky byly medové perníčky. Starší a světlušky a skautky tvořily perníčkový stromeček, mladší jen vykrajovaly perníčky. Z velké perníkové hvězdičky jsme si pak ještě udělaly svícínek.

Všechny jsme byly moc šikovné a tak jsme si domu odnášely batůžky plné výrobků.

Na konec jsme ještě vyhlásily výsledky soutěže o nejhezčí ručně vyrobenou ozdobu na vánoční stromeček.

1. mladší světlušky – Kristýnka Maiová
  2. starší světlušky – Pája Kráčmarová
  3. skautky – Maruška Poláková
  4. vedoucí – Šárka Otáhalová

Děkuji všem za účast, pomoc a trpělivost.

Hezké vánoční svátky všem přeje Chůvka

Autíčko - 11.12.2010, 37. oddíl dívčí