Skautky na závodech skautských hlídek v Dolní Dobrouči

Sobota 16.října 2010

16. října se konaly závody skautských hlídek. Měly jsme se sejít v 7 hodin u klubovny. Abych pravdu řekla, moc se mi nechtělo vstávat, ale nakonec jsem přece jen vstala a u klubovny jsem byla mezi prvními. Jelo se dvěma auty, jedno řídila Ivča a druhé Jirka Novák. Já jsem jela s Ivčou. Vyrazily jsme tedy směr Dolní Dobrouč.

Přijely jsme tam jako první. Zatím jsme si opakovaly uzle atd. O půl deváté byl zahajovací nástup a v 9 hodin vybíhala první hlídka, což jsme byly my (já, Čiči, Terka).

První stanoviště byla střelba, v tomto případě vzduchovkou, to mi docela šlo a střelila jsem dva klacíčky ze tří. Druhé stanoviště bylo pro mě těžké (otázky – ochrana životního prostředí). Třetí byl běh 1500 m. Potom byla kimovka na rostliny. Následovalo stanoviště zdravovědy a další uzle, signalizace, mapa, odhady. Když jsme doběhly, měly jsme zapálit oheň a přepálit provázek. Pak jsme měly výborný gulášek a čekaly jsme na nástup. Bylo nás 20 hlídek (myslím) a začalo vyhlašování výsledků – 20. místo, 19., 18., 17.,… na 10. místě se umístila Štěpánka, Verča a Anička a my ještě nic, 9. místo, 8., 7.,6., 5. a 4. místo obsadila hlídka č. 1 a to jsme byly my.

Hurááá! Vybraly jsme si ceny, udělaly společné foto a vyrazily jsme domů.

Skřítek

Šroubek - 16.10.2010, 37. oddíl dívčí