Po stopách bojovníků proti režimu

21.10. se Veverky a Sojky vydaly na výpravu. Autobusem a vlakem jsme dorazily do Žamberka, kde byly holky rozděleny do tří skupinek, ve kterých se formou morseovky postupně dozvěděly část informací o životě Václava Havla, Milady Horákové nebo Josefa Toufara.

Počasí přálo a cesta, pokrytá spadaným listím, lákala k dobré náladě. Udělaly jsme si v lese na pařezích malou přestávku a vyluštily další šifru.

V Litici komentování „továrny jako z hororu“ a „páchnoucí popelnice“, kolem které jsme byly nucené projít, na skvělé náladě ještě přidalo. :D

I výstup na hrad stál za to. Prošly jsme si hrad a z hradní věže se nám naskytl pohled na krásně zbarvené stromy na okolních stráních. Dole na nádvoří, než vedoucí namazaly chleba s paštikou, vyluštily jsme další část o životech našich hrdinů. Po obědě jsme si zahrály hru na špendlíky a pneumatiky. Jelikož nám začínala být zima a za chvíli nám měl jet vlak, opustily jsme hrad a vydaly se kolem „hororové továrny“ zpět na nádraží.

Dojely jsme do nedalekého Potštejna, kde jsme hodinu čekaly na další spoj. Využily jsme tepla, které nabízela čekárna. Po vyluštění poslední části jsme se bavily o významu 2. bodu skautského zákona (Skautka je věrná a oddaná.). Poučily jsme se o tom, že nemusí znamenat jen věrnost přátelům a blízkým, ale i vlasti.
Autobusem jsme pak dojely do České Třebové a vlakem do Lanškrouna.

 

Barča

- 21.10.2017, 37. oddíl dívčí

Sponzoři »