37. dívčí oddíl – vánoční tvoření

O třetím avdentním víkendu se v klubovně sešly světlušky. Výroba dárečků na Vánoce a pečení voňavých perníčků, tak právě toto byla náplň vánočního tvoření světlušek. Sešly jsme se v hojném počtu, takže šlo vše od ruky a užívaly jsme si spoustu zábavy. Nejdříve jsme se rozdělily do skupin, abychom se vystřídaly u perníčků, a hned jsme mohly začít. Z velkého výběru krásných ubrousků jsme si vybraly ten, který se nám líbil, a potom jsme ho ubrouskovou technikou přilepily na destičku a tak nám vznikl krásný obrázek, který se bude určitě hodit jako výzdoba pokojíčku. Mezitím se vždy jedna skupinka vrhla na těsto, které měly připravené, a tak začala pořádná dřina při rozvalování těsta a následné vykrajování všemožných tvarů. Perníčky se rovnou upekly a tak se po celé klubovně linula úžasná vůně. Když bylo vše upečeno a perníčky nám vychladly, tak jsme se pustily do zdobení. Perníčky vypadaly a voněly tak moc, že jsme neodolaly a musely je ochutnat, není divu že některým z nás jich na ukázku domů moc nezbylo. Čas rychle utekl až nastal čas se rozloučit a jít domů?

Autíčko - 12.12.2009, 37. oddíl dívčí

Sponzoři »