Výprava Ostřížů do Hoštejna

Sešli jsme se 13. 5. v 16:15 na vlakovém nádraží v Lanškrouně. Schovali jsme se pod střechu, protože docela dost pršelo. Jeli jsme vlakem do Rudoltic odsud do Hoštejna. Šli jsme na kopec, kde byl pomník dostavby železnice a zřícenina hradu. Kolem se pásly ovce. Poté jsme šli podle mapy, kterou jsme si mezi sebou předávali. Cestou jsme získávali informace o Nicku Vujicicovi. Po zdolání neuvěřitelně strmého kopce jsme stanuli na Mírovské hoře. Nejprve jsme hledali místo kde bychom postavili stany. Pak jsme stany rozložili a šli vařit večeři nebo si vybalovat. V šeru jsme si snědli polívku. Potom jsme šli do jednoho stanu, kde jsme hráli Bang a poslouchali příběhy 20. století o zákazu skautingu, povídali jsme si o tom. Poté jsme šli spát. Ráno, když jsme se vzbudili, tak jsme měli rozcvičku. Pak jsme se nasnídali, zabalili věci a složili stany. Poté jsme hráli hru s papírkami a příběhem Nicka Vujicice. Pak jsme si střídali mapu a šli lesem. Hodně jsme spěchali na vlak. Kousek od zastávky byla stará lokomotiva, na které jsme se fotili a prolézali ji. Potom jsme chvilku jeli vlakem do Zábřehu. Na nádraží jsme chvilku odpočívali a jedli. Pak jsme šli na náměstí. Tam nám Kuba řekl pravidla ke hře. Poté jsme se rozutekli a šli plnit dané úkoly po městě, museli jsme chodit podle mapy. Ve 12:45 jsme se zase sešli na Masarykově náměstí. Chvilku jsme poobědvali, měli jsme duchovní program a šli do bazénu. Převlékli jsme se a šli do vody. Byli jsme v páře, skákali do vody, hráli kohoutí zápasy… Potom jsme se oblékli a šli zpátky na nádraží. Tam jsme odjeli do České Třebové a z ní do Lanškrouna. Dan šel ještě něco koupit do Kauflandu. Šli jsme do farní klubovny, kde jsme si vybalili věci. K večeři jsme měli špagety. Potom jsme si dali zmrzlinu, kterou koupil Dan. Pak jsme se dívali na film, který byl o tom, jak trenér zdokonalil basketbalový tým Richmond Oilers. Poté jsme si o něm povídali a šli jsme spát. Ráno jsme uklidili, zabalili si věci. Hráli jsme hru Riskuj, ve které jsme zopakovali celou výpravu pak jsme zakončili výpravu.
Výprava se všem líbila.

Marťa Říha